.

BOX: Sportivii de la ORĂȘTIE pe podium la naționale

Sala Polivalentă din Brăila, a găzduit recent, întrecerile Campionatului naţional de box pentru juniori, competiție care a adus confirmări pentru sportivii de la nou înfiin­țata secție de la CSM Dacia Orăștie 2010.

Ulis Samir Maradin (categoria 54 kg) și Andrei Ilie Pietroi( categoria 57 kg) au câștigat la întrecerile de la Brăila medaliile de argint iar Adelin Brănișcan- cel care a evoluat la categoria 66 kg a câștigat medalia de bronz.
De remarcat că în acest an componenții secției de box de la Orăștie au participat la Campionatele Europene din Georgia de la Tbilisi iar Sebastian Maradin și Marian Pietroi, care au evoluat la categoriile de cadeți, s-au clasat în primii zece sportivi.
Secția de box de la CSM Dacia Orăștie a fost înfiin­țată în luna mai 2017 și, după cum se vede, aduce de acum succese remarcabile pentru sportivii legitimați la acest club. (Foto: arhivă)