.

Futsal: Autobergamo Deva este pe primul loc

Echipa de fotbal în sală, Autobergamo Deva, este noul lider în Liga 1 la futsal, după ce United Galați a înregistrat prima înfrângere din acest sezon. Primele două meciuri din etapa a VII-a a Ligii I la futsal a adus schimbări în fruntea clasamentului.
Într-un meci fără istoric, Autobergamo Deva a câști­gat, scor 18-1, în duelul cu CFF Clujana Cluj, recuperându-și astfel locul 1 în Liga I, poziție pe care a urcat în runda precedentă, după victoria de pe teren propriu cu FK Odorheiu Secuiesc. Deva rămâne astfel singura echipă neîn­vinsă din Liga I!
Confruntarea de la Odorheiu Secuiesc, dintre for­mația locală și CS United Galați, un adevărat derby, s-a ridicat la nivelul așteptărilor, în timp ce Autobergamo a devenit lider după meciul cu CFF Clujana.
FK Odorheiu Secuiesc s-a impus cu scorul de 3-1 (2-1) câștigând partida cu United Galați , formație aflată înaintea debutului în noul sezon al UEFA Futsal Champions League. Antrenorul-jucător al gălățenilor, Florin Ignat a deschis scorul în minutul 6. dar gazdele au egalat prin Tankó și au intrat în avantaj la cabine, după autogolul lui Octavian Cireș.
În repriza secundă echipa din Odorhei a marcat pentru victorie, autor fiind portarul Andrei Grigoraș!